Historia

Historia

Commers Band – historia
Historię powstania Commers Band należałoby zacząć od roku 2002, czyli od momentu, w którym to Grzegorz Lorenz, postanowił spełnić swoje największe marzenie, jakim było stworzenie zespołu muzycznego grającego na żywow formie BIG BANDU.

Profesjonalny zespół muzyczny – kompletowanie składu
Zespół tworzą ludzie i to od nich zależy jaki on będzie. Znalezienie odpowiednich, profesjonalnych muzyków sprawiło najwięcej problemu i zajęło trochę czasu. Ludzie mający tworzyć Commers Band musieli być dobrymi i sprawdzonymi artystami ale przede wszystkim musieli wierzyć w powodzenie tego przedsięwzięcia. Grzegorz, ze względu na długą znajomość, pierwsze kroki skierował do kolegi Andrzeja, o którym mówiło się, że urodził się z gitarą przyrośniętą do ręki. Ponieważ grał z nim jakiś czas, wiedział, że Andrzej był przeciwnikiem grania z dyskietek i dlatego był przekonany, że taki pomysł mu się spodoba. Nie pomylił się, Andrzej przystał na propozycję niemal od razu. Wspólnie zaczęli zastanawiać się nad resztą muzyków i odświeżać kontakty. Następnymi muzykami, którzy przystąpili do nowopowstającego Bandu byli: Piotr – basista ze znacznym doświadczeniem muzycznym, grający wcześniej w dużych zespołach. Instrumenty klawiszowe postanowiono powierzyć Jurkowi, muzykowi bardzo sprawnemu, który właśnie powrócił do kraju po wieloletniej pracy w profesjonalnym zespole muzycznym grającym w Niemczech i Skandynawii. Jurek z powodzeniem odnajdował się również jako muzyk grający w zespole na statkach pasażerskich. Perkusję – bardzo istotny instrument w zespole Bandowym powierzono Adamowi, który wcześniej grał w zespole Dixilendowym oraz mniejszych zespołach Bandowych. Sekcję dętą tworzą w Commers Band: Maciej – trębacz, oraz Darek – puzonista, którym bardzo dobrze współpracowało się razem grając w poprzednich latach w kilkuosobowych zespołach muzycznych. Na saksofonie tenorowym początkowo grał Robert, jednak ze względów osobistych zmuszony był zrezygnować. Wówczas do współpracy, na miejsce Roberta zaproszono Marka grającego na saksofonie altowym i tenorowym oraz na klarnecie. Doświadczenie muzyczne Marek zdobywał grając wcześniej w różnych formacjach muzycznych w Skandynawii, Niemczech, Włoszech, na Węgrzech, w byłej Czechosłowacji, jak również w egzotycznej Turcji. W tym kształcie zaistniał i z sukcesami gra do dziś zespół CommersBand. Swój repertuar muzyczny opieramy na wzorach najlepszych światowych formacji tego rodzaju. Zespół gra przeboje ery swingu, rock and roll’a, wiele standardów latynoamerykańskich, muzykę salonową i inne wielkie, znane każdemu przeboje nadające się na każdą okazję.

Zespół muzyczny na wesele i na każdą inną okazję
Ze względu na duże doświadczenie naszych muzyków oraz ich wielkie zamiłowanie do “żywej” muzyki jesteśmy w stanie zagwarantować wysoki poziom wszelkich imprez muzycznych i dobrą zabawę z CommersBand. Zespół weselny Commers band to idealne wybór gwarantujący niezapomniane wspomnienia. Gramy również na innych imprezach, które dzięki nam są niezwykle udane.

COMMERSBAND tel.: 506 768 547 Sprawdź kiedy mamy wolne terminy.